2.3 Optimální cena

Cena – podle čeho se obvykle určuje a proč je to úplně špatně

 

Jak určujete cenu za svou práci?

Většina podnikatelů určuje svou cenu tak, že omrkne ceny konkurence a něco málo přidá či ubere. Záleží, jestli mají pocit, že to, co předvádí konkurence, je výrazně horší nebo lepší. To je špatně.

Cena se určuje na vztahu nabídky a poptávky. Čím vyšší je poptávka, tím vyšší cenu můžete nasadit. Pokud máte dobré jméno, o vaší práci se ví, můžete být klidně nejdražší v oblasti. A najdete dostatek lidí, kteří budou chtít jen a pouze to vaše nejdražší jehněčí.

Poptávku zvýšíte kvalitním marketingem. O což se právě tady společně snažíme. Pokud o vaší práci lidé neví, je jedno, jak je kvalitní, drahá nebo levná. Neprodáte. Nebo alespoň ne dost na slušné uživení se.

 

Kvalita produktu, cena a marketing by měly být v naprostém souladu. Pokud cokoli z toho vázne, máte průšvih.

Špatná kvalita – zákazníci přejdou ke konkurenci
Nízká cena – v lepším zkrachujete, v horším se udřete
Podceněný marketing – o vašem skvělém produktu za výbornou cenu se nikdo nedozví

 

Marketingová inspirace

 

Amatérské video o pěstování cibule v domácích podmínkách. Z filmařského hlediska absolutní průšvih. 1 575 386 shlédnutí. Pán je Ind, nemluví na něm. Jsem si jistá, že podobný počin zvládnete také. Pozor – jedná se o časosběr, pro pěstování ideální forma prezentace – kdykoli půjdete na pole, natočíte si minutu.

Vaříte rádi?
Vaříte ze surovin od místních farmářů?
Ne? ... a chtěli byste??

 

Nabízíme vám ke stažení brožurku receptů ke kterým si můžete hlavní suroviny koupit v Bílých Karpatech, od místních farmářů a zpracovatelů
(s regionální značkou Tradice Bílých Karpat).

 

* Můžete se inspirovat co uvařit a od koho nakoupit "z blízka". 
* Můžete poznat regionální výrobce potravin a začít vařit přívětivěji k přírodě.
* Můžete zjistit, že naši šikovní farmáři a výrobci potravin nabízejí opravdu široký sortiment surovin pro vaše vaření. To zjistíte nejen v brožurce, ale především na tomto webu

 

Láska prochází žaludkem. Zkuste upevnit lásku k našemu kraji právě tímto způsobem - vařením ze surovin od místních lidí. Přejeme vám krásné kulinářské zážitky.

 

You have Successfully Subscribed!